Martyno Limonto stovykla

Martyno Limonto stovykla – šachmatų uždavinių turnyrų serija, organizuojama Arvydo Mockaus, į kurią 2019-2020 m.  rinkdavosi stovyklauti/spręsti uždavinius Lietuvos šachmatų kompozitorių sąjungos žaidėjai.

Vėliau Limonto stovykla plėtėsi ir tapo tarptautine. Pirmieji jos svečiai buvo geriausi Rusijos didmeistriai – Europos komandiniai čempionai.

Prasidėjus karantinui stovykla pavirto internetinu turnyru ir mažuoju Europos čempionatu. Joje dalyvavo 15 šalių atstovai, 9 šalių čempionai. 

Martyno Limonto stovykla išleido keletą skirtingų turnyrų serijų:

  • Solving tournament of Martynas Limontas – atvirojo tipo turnyrai,
  • L.O.S.T. (Limontas Online Solving Tournament) – aukščiausio lygio unikali eksperimentinė turnyrų serija, turinti sąsąjų su garsiuoju serialu LOST.
  • L.O.O.M.  (Limontas Open Online Masters) – WCSC tipo turnyrų serija.

Martyno Limonto stovyklos pasižymi dideliu sudėtingumu. 500 turnyrų bazėje, sunkiausių uždavinių turnyrų penketuke pirmąsias tris vietas užima Limonto turnyrai. O dešimtuke jų yra net penki. Bet, kaip mėgsta sakyti GM Martynas Limontas‚ „nėra sunkių uždavinių – yra tik silpni sprendėjai“.

Stovyklos sulaukė didelio populiarumo ir pripažinimo, tarp jų ir iš pasaulio šachmatų kompozicijų federacijos. 2022.08.13-14 stovykla buvo pakviesta pravesti Pasaulio taurės Latvijos etapo turnyrą Rygoje. https://www.wfcc.ch/wsc-riga-13-14082022/

Martyno Limonto mokykla – vienintelė (neskaitant Rusijos) profesionali kompozicinių uždavinių sprendimo mokykla Europoje.

Mokykla skirta užauginti pamainą daugkartiniam Lietuvos čempionui, pasaulio vicečempionui, Pasaulio taurės čempionui, sidabrininkui ir bronzininkui Martynui Limontui. Čia ugdomi rinktiniai, išskirtinio talento ir gabumų mokiniai.

Vienas mokinių Kevinas Kuznecovas jau demonstruoja pirmuosius sėkmingus rezultatus:

  • 24-tame Slovakų turnyre K.Kuznecovas pralenkė ne vieną didmeistrį ir meistrą bei dalinosi 1-2 vietą su didmeistriu iš Olandijos GM Dolfu Wissmannu.
  • 2022.05.18 Europos čempionato Rygoje turnyre „Pridėk figūrą“ K.Kuznecovas iškovojo trečiąją vietą.
  • 2022.08.13. Latvijos Pasaulio taurės etape Rygoje pirmame Martyno Limonto sprendimo turnyre K.Kuznecovas iškovojo 4 vietą bendroje įskaitoje, bei 1 vietą jaunių įskaitoje.
  • 2022.09.01 Lietuvos Pasaulio taurės etape Kėdainiuose iškovojo 2 vietą.
  • 2022.10.08 Šveicarijos Pasaulio taurės etape Berne iškovojo 3 vietą.

Išbandyti šachmatų uždavinių sprendimo sportą, o gabiausius talentus – ir prisijungti prie Martyno Limonto Mokyklos – kviečiame ir jus! Pirmoji proga sudalyvauti atvirame uždavinių sprendimo turnyre vyks jau 2022 m. birželio 4 d. Vilniaus uždavinių sprendimo turnyre.

LT